کاغذ دیواری قرمز

کاغذ دیواری قرمز جزو کاغذ دیواریهای با رنگهای خاص می باشد. رنگ قرمز به دلیل بالا بردن حس هیجان و داشتن انرژی بالا می بایست خیلی با دقت مورد استفاده قرار گیرند. استفاده از کاغذ دیواری قرمز بیشتر در دکوراسیون به سبک مدرن کاربرد دارد و در استفاده از آن باید دقت کرد که زیاده روی صورت نگیرد. به دلیل تحریک بالای سیستم عصبی توسط رنگ قرمز تصویر آن حتی بعد از بستن چشم ها در ذهن باقی می ماند. می بایست توجه کنید استفاده زیاد از کاغذ دیواری قرمز رنگ به عنوان پس زمینه دکوراسیون داخلی سبب سردرد می گردد. دیزاینرهای معمولاٌ در سبک دکوراسیون مدرن و ساده از ترکیب کاغذ دیواری قرمز با رنگهایی مثل سفید سبب ایجاد تضادهای زیبا می شوند. اگر کاغذ دیواری به رنگ قرمز مورد استفاده بصورت ساده باشد بیشترین مقدار رنگ قرمز را خواهد داشت و بهتر است برای یک دیوار مورد استفاده قرار گیرد. دیوارهای دیگر نیز بهتر است ساده باشند. یا رنگ سفید خورده باشند و یا کاغذ دیواری با رنگ سفید داشته باشند. همچنین کف و سقف نیز می بایست هم رنگ با شند تا جلوه زیبای رنگ قرمز بهتر مشخص شود. همچنین به دلیل تحریک بالای سیستم عصبی کاغذ دیواری قرمز در فست فودها نیز می تواند استفاده شود. این رنگ سبب اشتها آوری می شود. استفاده زیاد از حد از کاغذ دیواری قرمز ، شکنجه زا است. ترکیب رنگ قرمز با دیگر رنگها در طرحهای کاغذ دیواری دیده می شود. گل های قرمز با نوارهای طلایی و یا گل های قرمز با نوار مشکی از جمله طرح های بسیار پرطرفدار در استفاده از کاغذ دیواری قرمز در دکوراسیون داخلی هستند. زمانی که رنگ قرمز در گلهای داماسک و یا طرح های اسلیمی استفاده شود می تواند در دکوراسیون کلاسیک مورد استفاده قرار گیرد. ترکیب رنگ قرمز با رنگهای آبی و مشکل نیز در کاغذ دیواری بسیار رایج می باشد.

مزایای کاغذ دیواری قرمز

کاغذ دیواری قرمز می تواند سرزندگی، شادی، حرارت و گرما ایجاد کند. استفاده از کاغذ دیواری قرمز در محیط سبب حرکت می شود. همچنین کاغذ دیواری قرمز اشتها آور است. استفاده از آن در باشگاهها، آرایشگاهها، و فست فودها گزینه مناسبی است.
رنگ قرمز رنگی شاد و زنده است. در دکوراسیون مدرن حتماً استفاده از کاغذ دیواری قرمز را پیشنهاد می دهیم ولی حتماً در استفاده از کاغذ دیواری قرمز با یک دیزاینر مشورت نمایید.

معایب کاغذ دیواری قرمز

کاغذ دیواری قرمز سبب تحریک شدید سیستم عصبی می شود و استفاده زیاد از آن در مکانهایی که مدت طولانی در آن قرار دارید اصلاً پیشنها نمی شود. همچنین استفاده از کاغذ دیواری قرمز در مکانهایی که برای آرامش هستند نظیر اتاق خواب مناسب نیست. در بلند مدت می تواند کاغذ دیواری قرمز آثار سوء بر جسم و روان داشته باشد. شاید شنیده باشید که در گذشته برای شکنجه دادن زندانیان از دیوارهای با این رنگ استفاده می شده است.