چه نوع کاغذ دیواری برای منزل مناسب است

در این مقاله سعی می کنیم مهمترین عواملی را که می توانند در مناسب بودن کاغذ دیواری برای منزل موثر باشند را نام برده و توضیح مختصری بدهیم.

در ارتباط با تناسب اجزای مختلف دکوراسیون داخلی در منزل مقالات مختلفی وجود دارد که همگی نشان از اهمیت این هارمونی می باشد. سبکهای مختلف دکوراسیون داخلی بر اساس زیبایی شناسی و سازگاری تناسب و نظم آنها در کنار یکدیگر منطبق بر تکامل انسان و حواس انسان بوجود آمده اند. همچنین فرهنگ و تمدن هر قومی در ایجاد زیر شاخه سبکها بسیار موثر می باشد. نقش کاغذ دیواری بعنوان یک زمینه در دکوراسیون اهمیت بسزایی خواهد داشت. مناطق مختلف کره زمین از نظر آب وهوایی نیز در انتخاب رنگ مردمان آن منطقه موثر بوده است. دیوارپوشها جزو مهمترین اجزا دکوراسیون داخلی می باشند زیرا بیشترین جز از نظر مساحت را شامل می شوند. همچنین زمینه ای برای قرار گیری تابلوها بوده و هارمونی آنها با پرده ها، سقف و کف بسیار اهمیت دارد. از جمله مهمترین دیوارپوشها کاغذ دیواریها هستند. انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای منزل را شاید بتوان مهمترین بخش از دیزاین داخلی برشمرد.

موارد مختلفی وجود دارند که کاغذ دیواری را برای منزل مناسب می کنند. به بیان دیگر برای انتخاب کاغذ دیواری پارامترهای مختلفی وجود دارد . در ادامه به برخی از این مواد اشاره می کنیم.

1)بودجه : بودجه در نظر گرفته شده توسط شما برای کاغذ دیواری چقدر است؟ موارد مختلفی وجود دارد که افراد بودجه خاصی را برای خرید کاغذ دیواری در نظر می گیرند ، سطح درآمد، نوع نگرش افراد به موضوع دکوراسیون، مقدار اهمیت افراد به دکوراسیون، محلی که قرار دکور شود و کاغذ دیواری شود، استیجاری بودن محل و یا مالک بودن، تنوع طلبی فرد و امکان تعویض مرتب کاغذ دیواری، این ها مواردی هستند که افراد با توجه به آنها بودجه خرید را در نظر می گیرند.

2) مکان: مکان مورد استفاده کجا باشد ؟ کاغذ دیواری اتاق خواب با کاغذ دیواری بخش سالن بسیار متفاوت است و یا کاغذ دیواری در نظر گرفته شده برای لابی و راهروها بسیار متفاوت از بخشهای دیگر هستند. آیا کاغذ دیواری که انتخاب می کنید برای اتاق کودک است یا اتاق عروس؟ و یا برای اتاق کار داخل منزل یا دفتر کار است؟ در صورت استفاده نا درست از کاغذ دیواری در محل خود در طولانی مدت مشکلات روحی نظیر خستگی، افسردگی و غیره سراغتان می آید. هر چند استفاده از کاغذ دیواری در مکانی بیشتر وابسته به سلیقه شما می باشد.

3) سبک دکوراسیون منزل و تم رنگی دیگر لوازم دکوراسیون مثل رنگ مبل و پرده می تواند تا حدود بسیار زیادی در انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای منزل کمک کننده باشد. کاغذ زمینه به عنوان یک بستر نقشه پس زمینه کل اجزای دکوراسیون داخلی شما را بازی می کند. ایجاد تم هماهنگ از نظر نقش و نگار کاغذ دیواری با سبک دکوراسیون و نیز ایجاد تم هماهنگ از نظر رنگ با محیط از جمله مهمترین مواردی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند. همچنین اگر قرار است که کنتراستی انجام شود می بایست در  این کار دقت کافی صورت گیرد. مثلاً کاغذ دیواری قرمز در یک دیوار می تواند با دکوراسیون مدرن سفید گزینه مناسبی باشد. و یا اگر دکوراسیون شما بسیار تیره باشد نیز استفاده از رنگ قرمز در یک دیوار می تواند کنتراست ویژه ای پدید آورد. استفاده از انواعی از کاغذ دیواری ها موسوم به کاغذ دیواری سه بعدی هم در دکوراسیون مدرن و کلاسیک نیز می تواند گزینه مناسبی باشد.

به طور کلی کاغذ دیواری برای منزل مناسب است که اولاً کیفیت مناسب متناسب با بودجه شما را داشته باشد و ثانیاً بتواند بر اساس مکان مورد استفاده بالاترین بازدهی را از نظر هارمونی دکوراسیون برای شما داشته باشد.