نقش کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

کاغذ دیواری یکی از اجزای مهم در دکوراسیون داخلی منزل محسوب می شود. کاغذ دیواری به دلیل داشتن رنگ ها و طرح ها بسیار متنوع در بسیاری از موارد به نقاشی ترجیح داده می شود. بسیاری از طرح های کاغذ دیواری هرگز با رنگ آمیزی قابل اجرا نیستند. امروزه افراد برای بخشهایی که در نظر دارند ساده به نظر برسد ممکن است از نقاشی استفاده کنند. تنوع بالای طرح های کاغذ دیواری سبب شده که این محصول بتواند با هر نوع سلیقه ای و هر نوع سطح مالی منطبق شده و بتواند طیف وسیعی از مردم را به عنوان مشتری خود داشته باشد. کاغذ دیواریهای با طرح های ساده ، کاغذ دیواری گل دار، کاغذ دیواریهای لاکچری و پر زرق و برق و دیگر موارد نشان دهنده تنوع بی بدیل این محصول نسبت به سایر دیوارپوشها در صنعت دکوراسیون داخلی می باشد. امکان ایجاد هارمونی با پرده و مبل به دلیل طیف بالای رنگ کاغذ دیواری ، آنرا به پرطرفدارترین دیوارپوش تبدیل نموده است. نصب آسان و کمتر وقت گیر آن باعث شده که به سادگی بتوان آن را جایگزین مناسبی برای دیگر دیوارپوشها دانست. استفاده صحیح از کاغذ دیواری باعث می شود بتوان فضا ها را از نظر روانشناختی طبق خواسته خود طراحی کنیم. مثلاٌ فضاهای کوچک را با استفاده از رنگهای روشن بزرگتر نشان دهیم و یا برعکس . استفاده از کاغذ دیواریهای با رنگ شاد ، استفاده از کاغذ دیواریهای با رنگ های گرم و غیره نقش یکه تاز این دیوارپوش را بیش از پیش مشخص می کند.

جالب است که استفاده از کاغذ دیواری برخلاف بسیاری از اجزای دکوراسیون داخلی که در زمانی مد شده و در زمانی دیگر از مد می افتند، روز به روز در حال افزایش است و این بخاطر این است که طرح های آن به راحتی و خیلی زود با طراحی داخلی نسل جدید سازگاری پیدا می کند   و این یک قابلیت بزرگ برای کاغذ دیواری است. استفاده از رنگهای شاد در کاغذ دیواری می تواند باعث نشاط، سرزندگی، و حس طراوت و شادابی در زندگی گردد. استفاده از کاغذ دیواری در ترکیب با رنگ باشد. گاهاٌ در بسیاری از منازل دیده می شود که یک دیوار را به طرحی خاص کاغذ دیواری کرده و بقیه دیوارهای را رنگ می کنند. این یک موضوع کاملاً سلیقه ای است. از آنجایی که عمدتاً استفاده از رنگ روشن با نقاشی دیوار انجام می شود ، استفاده از کاغذ دیواری تیره رنگ می تواند یک کنتراست زیبا ایجاد کند و فضای هیجان انگیز خلق نماید.

انواعی از کاغذ دیوارها موسوم به کاغذ دیواریهای پوستری و کاغذ دیواری سه بعدی نیز وجود دارد که دارای تنوعی از تصاویر مختلف مربوط به هر آنچه شما فکر کنید می باشند. طرح منظره و طرح حیوانات از جمله مهمترین تصاویر هستند. داشتن یک دیوار با طرح زیبا از یک منظره می تواند روح منزل شما را تغییر دهد. استفاده از تصاویر گل های زیبا نیز یک محیط فرحبخش ایجاد می کند که می تواند هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت اثرات بسیار خوبی بروی روح و روان شما داشته باشد.